Home page > Kde hledat objektivní porovnání cen plynu

Kde hledat objektivní porovnání cen plynu

Pokud je pro Váš rodinný rozpočet plyn přílišnou zátěží, nemusíte uvažovat o přechodu na jiný druh paliva. Stále ještě existuje možnost přejít na nového dodavatele plynu. Těch je na trhu relativně dost a někteří přicházejí s opravdu výhodnými nabídkami. Pokud si stále nejste jistí, zda je nabídka od toho či onoho dodavatele skutečně ta nejvýhodnější, není nic lehčího, než vyhledat porovnání cen plynu. To je k dispozici na mnoha internetových serverech a vy si tak můžete v klidu doma přečíst jednotlivé tarify a ceny dodavatelů plynu.

Dejte si však pozor, aby bylo porovnání cen plynu dostatečně objektivní. Některé plynárenské společnosti mají ve zvyku umisťovat si porovnání cen plynu na své stránky a nenapsat tam všechny potřebné informace. V praxi to pak vypadá tak, že jejich nabídka vyčnívá nad tou konkurenční a jeví se jako nejvýhodnější. Opak je však často pravdou. Proto je výhodné hledat porovnání cen plynu na blogu či internetových stránkách od nezávislého partnera.

Přejít na jiného dodavatele plynu je velmi jednoduché. Poté, co vyhodnotíte některého z dodavatelů jako nejvýhodnějšího, stačí vypovědět smlouvu u svého stávajícího dodavatele a uzavřít smlouvu novou s výhodnějším dodavatelem. Často ani nebudete muset chodit nikam na pobočku. Plynárenské společnosti vysílají do ulic své pracovníky, kteří sepíší smlouvu u Vás doma.